O szkole

Dokumenty

Samorząd Uczniowski

Losowa Fotka

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 11
-> Najnowszy użytkownik: KrystynaMarcinkowska

Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Świateczne inspiracje

Może nie ma nas w szkole, ale nie próżnujemy.
Świąteczne inspiracje klas starszych.

Images: podsumowanie 015.jpg

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

W Gminnym konkursie Matematyka w biznesie organizowanym przez SP
w Marcinkowicach reprezentacja naszej szkoły w składzie:
KACPER KASPEREK (8b) i MAREK LIS (8b)
zajęła II miejsce nieznacznie ustępując gospodarzom.
PANOWIE, SERDECZNE GRATULACJE!

Images: podsumowanie 015.jpg

21.03.2020 - Światowy Dzień Zespołu Downa


21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia na znak uznania dla ludzkiej unikalności noszone są dwie różne skarpetki. Nasi uczniowie także pokazali swoją solidarność i wsparcie dla osób z zespołem Downa - zostali w domu i założyli dwie różne skarpetki, które były symbolem tego, iż indywidualność ludzka czyni ten świat pięknym, bardziej kolorowym i interesującym.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasz mailowy apel, aby we własnych domach przyłączyć się do akcji!
Czy rozpoznajecie własne skarpety? Tym razem więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym facebooku!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


Images: podsumowanie 015.jpg

Powtórki przed egzaminem ósmoklasisty

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 16 marca 2020 r. dotycząca materiałów dla ósmoklasistów

Drogie Ósmoklasistki, Drodzy Ósmoklasiści,
od 16 do 25 marca, w dni powszednie, znajdziecie – na naszej stronie oraz na stronach internetowych wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych – zestawy zadań, które możecie wykorzystać jako element powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. W każdym zestawie przygotowaliśmy dla Was zadania z:
 języka polskiego, zorganizowane według lektur obowiązkowych z klasy VII i VIII
 matematyki, zorganizowane według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej z matematyki
dla klasy VII i VIII
języka angielskiego, zorganizowane według kluczowych umiejętności.

Zadania będziemy publikować codziennie ok. godz. 9:00, natomiast rozwiązania do nich – ok. godz. 15:00. Przez pierwsze dwa dni w każdym zestawie – oprócz samych zadań – znajdziecie kilka wskazówek na temat tego, jak je rozwiązywać oraz wyjaśnienia dotyczące odpowiedzi poprawnych i niepoprawnych w zadaniach zamkniętych, a także przykładowe rozwiązania zadań otwartych. Każdego dnia rozwiążcie tyle zadań, ile macie ochotę. To nie jest ani klasówka, ani egzamin. Za rozwiązanie tych zadań nie będziecie otrzymywać punktów. Potraktujcie tę pracę jako jeden z możliwych sposobów powtórki przed egzaminem. Rozwiązując zadania, możecie korzystać i z samej lektury, i ze swoich notatek lub książek, i z zasobów internetu. Pamiętajcie, żeby zawsze starać się zweryfikować, czy treść danej strony internetowej pochodzi ze źródła godnego zaufania. Możecie sprawdzić m.in. kto jest autorem tekstu; czy strona jest np. w domenie .gov albo .edu; czy strona jest aktualizowana; czy jest tworzona np. przez nauczyciela albo pracownika uniwersytetu (takie informacje często znajdziecie w zakładce „O nas” albo „Kim jesteśmy”). Nie przejmujcie się, jeżeli nie potraficie udzielić bezbłędnej odpowiedzi w każdym zadaniu. Czas powtórek przed egzaminem dopiero się rozpoczyna. Ważne, aby go dobrze wykorzystać. Te dni czasowego zawieszenia zajęć, które są przed nami, to bardzo dobra okazja, aby powtórzyć to, co już było; poćwiczyć to, co jeszcze sprawia Wam trochę kłopotów; przypomnieć sobie lektury; posłuchać i poczytać coś w języku obcym. Jeżeli macie taką możliwość – poproście rodzica albo nauczyciela, aby przeczytał Wasze odpowiedzi w zadaniach otwartych. Posłuchajcie, jakie uwagi Wam przekaże.
I koniecznie codziennie trochę poruszajcie się – poćwiczcie w domu. Nie spędźcie całego dnia przed ekranem laptopa, komputera lub telefonu. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zachowania odporności. Pamiętajcie o tym, aby dbać i o umysł, i o ciało!

Z pozdrowieniami,
Marcin Smolik
dyrektor CKE

Szkolny Konkurs Kaligrafii 2020

Szkolny Konkurs Kaligrafii

Uczniowie bystrzyckiej podstawówki Dzień Kultury Języka uczcili, przystępując 4 marca do szkolnego konkursu pięknego pisania.

Z każdej klasy wybrano prace najpiękniej wykaligrafowane, za które otrzymano szóstki z języka polskiego. Z nich wyróżniono po dwie finałowe z poszczególnych klas. Wystawę artyzmu kształtnego pisma naszych uczniów można podziwiać na parterze szkolnego korytarza. Zapraszamy.

Polonistki Szkoły Podstawowej w Bystrzycy


Images: podsumowanie 015.jpg

Pasowanie na czytelnika

"Kto czyta książki, ten żyje podwójnie..."

11 marca w bibliotece szkolnej odbyła się ważna uroczystość klas pierwszych Szkoły Podstawowej – „Pasowanie na czytelnika”. Dzieci zostały przywitane przez starszych kolegów z „Koła teatralnego” poprzez różne bajkowe postaci. Była Królowa Książka, Narrator, Elemelek, Hałabała, Pinokio, Kaczka, Miś, Zając. Królowa Książka wyjaśniła dzieciom, jak należy się obchodzić z książkami i korzystać z biblioteki, jak wspaniałe jest czytanie książek i co daje ono dzieciom. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali wielu przydatnych czytelnikom informacji. Kolejnym punktem spotkania była bajkowa zgaduj-zgadula. Po zagadkach i pytaniach, nadszedł najważniejszy moment uroczystości czyli pasowanie za pomocą książki na dbającego i szanującego książki czytelnika. Na pamiątkę nowi czytelnicy otrzymali  dyplomy, które wręczyła Pani dyrektor Anna Chlebosz. Celem dzisiejszego spotkania było nie tylko pokazanie dzieciom biblioteki, ale przede wszystkim wprowadzenie w magiczny świat bajek, baśni i legend, rozbudzanie chęci sięgania po nie, oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Staramy się także rozbudzać szacunek do książki.

Images: podsumowanie 015.jpg

szkolny konkurs recytatorski i poezji śpiewanej luty 2020

Szkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej dla klas VI-VIII

25 lutego nasi szkolni artyści, tym razem z klas 6-8, mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności deklamacyjnych  i wokalnych w Szkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej. Do eliminacji przystąpiło 11 uczestników z klas 6-8. Wyróżnione osoby wezmą udział w konkursie gminnym, który odbędzie się 2 marca w Państwowej Szkole Muzycznej w Oławie. Wśród nich: Marcelina Teuchmann, Natalia Wysota, Mikołaj Szatkowski-recytacja, Zofia Jarosławska i Julia Mełech - poezja śpiewana.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Organizatorzy konkursu: pani Beata Lasota i pani Alicja Bronowicka

Images: podsumowanie 015.jpg

Rekrutacja

rek

zajęcia plastyczne w czasie ferii

W CZASIE FERII ODBYWAŁY SIĘ ZAJĘCIA PLASTYCZNE - JESTEŚ CIEKAWY, JAK BYŁO?
PRZECZYTAJ KONIECZNIE!

Images: podsumowanie 015.jpg

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA 2020

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA JUŻ ZA NAMI! OBEJRZYJ FOTORELACJĘ I ZOBACZ, JAK BYŁO:)

Images: podsumowanie 015.jpg

Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie fotobudki oraz wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy pełnili funkcję opiekuna w czasie dyskoteki!

Zabawa karnawałowa 2020

Dzisiaj młodsi uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej. Wspaniały bal udał sie wyśmienicie dzięki naszej Radzie Rodziców i animatorce Pani Małgosi Mazur.
Dziękujemy!!!
Images: podsumowanie 015.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,459,020 Unikalnych wizyt