Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny. Zanim rozpoczął się apel pan Obręcki - dzielnicowy z KPP w Oławie wygłosił krótką prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa na wakacjach. Następnie uczniowie klas czwartych pod okiem pani Agaty Rodziewicz - Struzik i pani Justyny Zemła przygotowali krótki program artystyczny wprowadzający w radosny nastrój wakacji. Wzruszającym elementem apelu były podziękowania kierowane od uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do pana dyrektora Artura Szpinety, który kończy swoją kadencję. W drugiej części apelu wręczono bony pieniężne uczennicom Jolancie Pawłowskiej (4b) oraz Annie Wójcik (2a gm), które osiągnęły najwyższe średnie w szkole. Następnie Martyna Woźniak, Marcela Pasiut oraz Kacper Pluta otrzymali nagrody ufundowane przez pana Piotra Surowiaka za najlepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym. W czasie apelu wyróżniono najlepszych sportowców oraz uczniów, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki szkolnej. Miłym akcentem było rozstrzygnięcie konkursu o puchar dyrektora szkoły. Na pierwszym miejscu uplasowała się klasa 6a, na drugim 4b, a na trzecim 4a - serdecznie gratulujemy! Dyrekcja podziękowała także wszystkim rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły i wspierali nauczycieli w różnych akcjach. Na koniec rozdano świadectwa z wyróżnieniem.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, pełnych słońca i wypoczynku!

Images: podsumowanie 015.jpg

ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC 2018 podsumowanie

W tegorocznej akcji "Zamiast kwiatka niosę pomoc" zebraliśmy 3009,50 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy okazali dobre serce i włączyli się do akcji! Pieniądze zostaną wpłacone na konto fundacji "Lepsze dni" z dopiskiem darowizna na leczenie i rehabilitację Patryka Nawrockiego.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Piknik klas 1a i 1b

Już jutro rozdanie świadectw, a klasy 1a i 1b z wychowawczyniami i kilkorgiem rodziców wybrali się na piknik na polanę. Pogoda i humory dopisały. Dzieci spędziły czas na zabawie, wspólnych rozmowach. Miały okazję zobaczyć małe króliczki i ponosić je na rękach z czego były bardzo zadowolone. Dla dzieci był przygotowany grill, a  w drodze powrotnej do szkoły klasy zostały zaproszone na lody. Klasy miały możliwość jeszcze bardziej zintegrować się. Poczuły namiastę nadchodzących wakacji. Dziękujemy zaprzyjaźnionym osobom za ugoszczenie klas i przygotowanie grilla.
Images: podsumowanie 015.jpg

Bezpiecznie na wakacjach

20 czerwca uczniowie klas 0 - IV spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z Oławy w związku z nadchodzącymi wakacjami. Policjanci przypomnieli uczniom zasady zachowania się w różnych sytuacjach, jakie mogą zdarzyć się podczas letniego wypoczynku. Przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi, uczulali na właściwe zachowanie nad wodą. Tego rodzaju spotkania w naszej szkole odbywają się systematycznie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i ciekawością słuchali pani policjantki. Na koniec spotkania podziękowali za życzenia udanych, spokojnych, bezpiecznych wakacji.
Uczniowie klasy 1a w ramach zajęć rozwijających pracowali w programie tekstowym samodzielnie układając zdania o zasadach zachowania pod hasłem Bezpieczne wakacje.
Images: podsumowanie 015.jpg

Nagrody dla klas 0 -III SP

20 czerwca uczniowie klas 0 - III spotkali się na uroczystym apelu podczas którego pani Małgorzata Wawrzeń rozdała uczniom nagrody indywidualne i dla całych klas za całoroczny udział w konkursie Zbiórki Surowców Wtórnych. Wśród klas młodszych bezkonkurencyjnie wygrala klasa 3b z wychowawczynią panią Lidią Majewską, która zajęła II miejsce w szkole - brawo. Klasa w nagrodę otrzymała 500 zł. Każdy uczeń z klasy 3b miał zebranych ponad 200 punktow indywidualnie. Pozostałe klasy otrzymały po 100 zł nagrody. Przyznane zostały również nagrody indywidualne dla każdego ucznia który zdobył pona d 200 punktów. Dzięki tej całorocznej akcji dzieci uratowały nie jedno drzewo od ścięcia - D z i ę k u j e m y i zapraszamy do udziału w konkursie w roku przyszły.
Uczniowie otrzymali również nagrody za udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, a uczniowie, ktorzy otrzymali wyróżnienia dostali nagrody rzeczowe. Ogromnym sukcesem dla tych dzieci jest wpisanie  wyróżnienia na świadectwo szkolne, jako szczególne osiągnięcie.
Po apelu pani logopeda Iwona Drozdowska - Kulicka spotkała się z wszystkimi uczestnikami terapii logopedycznej i dzieci otrzymały dyplomy za aktywną pracę na zajęciach.
Images: podsumowanie 015.jpg

Na placu zabaw

Uczniowie klas 0 - III bardzo często w ramach edukacji fizyczej korzystali z zabaw na placu przy świetlicy wiejskiej. W miłym otoczeniu, na nowo zainstalowanych urządzeniach aktywnie spędzali czas na ćwiczeniach i zabawach. Uczniowie z radością  korzystają z tego placu.
Images: podsumowanie 015.jpg

Wycieczka klas 1a i 1b

4 czerwca uczniowie klas 1a i 1b wyjechali na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej Zakątek Bliżej Ziemi w Miłocicach. Dzieci przebywały kilka godzin wśród spokojnych zwierząt domowych: kucyków, kózek, królików, kur, sympatycznej świnki wietnamskiej, kotów oraz ogromnego, puszystego psa. Dzieci samodzielnie karmiły całą trzodę zagrody. Właścicielka zagrody pokazała dzieciom różne rodzaje zbóż, mąk i kasz. Dzieci mogły dotykać różne kasze. Dowiedziały się, jak one powstają i z czego. Dużą atrakcją było pranie z wykorzystaniem tary (blachy falistej). Dzieci mogły posiać w doniczkach opatrzonych logiem Zakątka nasiona rzodkiewki i zabrać ze sobą posiane roślinki.  Dzieci bawiły się na placu zabaw, grały, rywalizowały w różnych grach, robiły masę plastyczną z mąki ziemniaczanej i płynnego mydła. Czas spędzony w zagrodzie minął dzieciom bardzo szybko. Dziękujęmuy właścicielce Zagrody Zakątek Bliżej Ziemi za tak miłe przyjęcie nas.
Images: podsumowanie 015.jpg

ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC 2018

22.06.2018 r.
ZAMIAST KWIATKA
NIOSĘ POMOC


PATRYKOWI NAWROCKIEMU – uczniowi naszej szkoły


Chłopiec cierpi na zaburzenie, jakim jest autyzm dziecięcy. Stan jego zdrowia i rozwój zależne są od wielu kosztownych leków i oddziaływań terapeutycznych. Patryk rozpoczyna także terapię drogim lekiem sprowadzanym z zagranicy. Dodatkowo dla codziennego funkcjonowania chłopiec uczęszcza na zajęcia integracji sensorycznej, psychoterapię, hipoterapię. Aby wspomóc prawidłowy rozwój dodatkowo uczestniczy w muzykoterapii.

Zwracamy się z prośbą do Wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie nawet najdrobniejszej kwoty na rzecz Patryka. I tym razem bardzo liczymy na Państwa wsparcie  i dobre serce.

Nadmieniamy, że to już czwarta akcja ,,ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC” organizowana przez naszą szkołę. Pragniemy, aby stała się tradycją naszej społeczności, bo dzięki takim serdecznym gestom możemy sprawić radość potrzebującym. Wierzymy w Państwa dobroć.

Zebrane pieniądze zostaną przeliczone przez członków Samorządu Uczniowskiego i  przekazane na konto fundacji „Lepsze Dni” z dopiskiem darowizna na leczenie i rehabilitacje Patryka Nawrockiego.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bystrzycy

Wycieczka klas III do Bierkowic

Images: podsumowanie 015.jpg

X Gminny Konkurs Przyrodniczy Klas Trzecich

Dnia 6 czerwca na boisku szkolnym przy naszej szkole odbył się X gminny konkurs wiedzy przyrodniczej dla klas trzecich. W konkursie uczestniczyło 6 szkół z Gminy Oława, w 2 osobowych składach. Uczniowie indywidualnie pisali test z wiedzy przyrodniczej, rozwiązywali zadania w grupach, oraz odpowiadali na pytania finałowe z „kapelusza podleśniczego”. Po zmaganiach konkursowych dzieci piekły kiełbaski i bawiły się na placu zabaw. I miejsce w konkursie zajął duet z SP Bystrzyca Andżelika Windysz i Aleksandra Jarosławska, II miejsca zajęła SP w Drzemlikowicach, a III SP w Marcinkowicach. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Oława za atrakcyjne nagrody dla dzieci, oraz opiekę merytoryczną nad konkursem jaką sprawowała Pani Małgorzata Fidzińska. Organizatorkami konkursu były Kamila Podgórni i Magdalena Świegot.

Tekst: M. Świegot

Images: podsumowanie 015.jpg

Dzień Dziecka 2018

Jest jeden dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci. Najbardziej te małe, ale dużych też to święto nie omija. To Dzień Dziecka, który w naszej szkole obchodziliśmy 25 maja.

Na boisku szkolnym dla społeczności uczniowskiej Rada Rodziców wraz z nauczycielami zorganizowała wiele atrakcji.

Dla najmłodszych animatorzy z ”SELEDYNKA” prowadzili cykl zabaw muzyczno-ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się: puszczanie baniek mydlanych, zabawy z balonami i malowanie figurek gipsowych.

Uczniowie z klas starszych wzięli udział w biegu terenowy i konkurencjach sportowych.

Rodzice zadbali również o poczęstunek. Były kiełbaski pieczone na ognisku, słodycze, chipsy, napoje i oczywiście lody!

Images: podsumowanie 015.jpg


Wygenerowano w sekund: 0.05
2,213,667 Unikalnych wizyt