Przetłumacz stronę


Niezbędnik

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Podsumowanie I półrocza

Images: podsumowanie 015.jpg

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

13 lutego odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego 0„a” z wychowawcą Iwoną Piątek.

Seniorzy licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt i prawnucząt.

Po występach dzieci, przyszedł czas na poczęstunek.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni z wnuków!

Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg


Dzień Singla i Dzień Nutelli

Dzień Singla i Dzień Nutelli, te święta postanowiła uczcić klasa 7a w ramach pełnionego dyżuru szkolnego.


W Dzień Nutelli – uczniowie szkoły mogli pokosztować naleśników ze smakiem czekolady, przygotowanych przez siódmoklasistki.

Images: podsumowanie 015.jpgDzień Singla-15 lutego, ubiór czarny, wybrany przez obchodzących to święto, to zapewne forma sprzeciwu wobec losu.
Images: podsumowanie 015.jpg
Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

Tradycyjnie, jak co roku, 01.02.2018 roku byliśmy gospodarzami VI Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek  Bystrzyca 2018.
Dziękuję wszystkim: dzieciom i młodzieży wraz z opiekunami ze szkół naszej Gminy, p. S. Górce Dyrektorowi GZO, p. A. Szpinecie Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Bystrzycy, p. Pawłowi Bubale- sołtysowi wsi Bystrzyca, p.  A. Piotrowskiemu i p. Alicji Bronowickiej.  Serdeczne podziękowania kieruję również do rodziców dzieci z zespołu wokalnego „Słoneczniki” za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla naszych gości.  Pani Beacie i Krzysztofowi Koncur serdeczne podziękowania za wspaniały  koncert piosenek Edith Piaf.
Wysoki poziom, wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i wiele radości z faktu przebywania razem to cechy tegorocznego Festiwalu. 
Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Wójta Jana Kownackiego za ufundowanie wspaniałych nagród dla naszych uczestników.

Dorota Semenowicz

Images: IMG_0580disc3.JPG

Unikids - spotkanie

Uniwersytet UNIKIDS w Bystrzycy


W dniu 10.02.2018 odbyły się w SP w Bystrzycy kolejne zajęcia UNIKIDS. Tym razem tematem zajęć była Robotyka. Zajęcia te to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Celem zajęć było pokazanie naszym uczniom, że robotyka może być ciekawą przygodą, hobby a w przyszłości zawodem z perspektywami.

Na zajęciach uczestniczy poza budowaniem robotów, mieli okazję poprzez praktykę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki i elektroniki, co wpłynie na pewno na szybsze przyswajanie programu szkolnego. Program kursu z robotyki był programem autorskim programistów i robotyków z Politechniki Wrocławskiej. Zainteresowanie dzieci było ogromne. Jak przyznali wykładowcy nawet nasi najmłodsi uczestnicy nie mieli problemów z konstruowaniem i uruchomieniem robota. Brawo dla naszych słuchaczy!!!!!!!!!!!

Zapraszam na kolejne zajęcia w marcu 2018 - Koordynator Iwona Kivrak

Images: podsumowanie 015.jpg

Ptasia stołówka

Jak co roku uczniowie klas młodszych pamiętają o mieszkających wokół szkoły ptakach. W tym roku ptasią stołówkę zaopatrują między innymi uczniowie z klas pierwszych. Po spacerze do Nadleśnictwa, gdzie dzieci oglądały piękną stołówkę dla ptaków przygotowaną przez pracowników Nadleśnictwa, na drzewkach rosnących przed szkołą zawiesiły smakołyki dla ptaków. Pamiętajmy o ptakach zimą: trochę okruchów, szyszki smakowe z ziarenkami pozwolą ptakom przetrwać okres zimy. Wiosną podziękują nam wspaniałym śpiewem.
Images: drzemliiiiiiiiiiii6.jpg

Wspomnienia z ferii

25 stycznia, podczas drugiego tygodnia ferii, miłośnicy „dmuchańców” mieli możliwość aktywnego spędzenia popołudnia.

Na hali sportowej w Gaci młodsi i trochę starsi świetnie się bawili, próbując swoich umiejętności na dmuchanych zjeżdżalniach.

Sponsorem feryjnej zabawy był wójt Gminy Oława.

Images: szlachcice 1.jpg

 

 

bal karnawałwy

12 stycznia 2018r. w świetlicy wiejskiej odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla klas0-3.

Uczestnicy zabawy w strojach karnawałowych prezentowali się okazale. Animatorzy, z Sali Zabaw „Papaja”, przygotowali wiele różnych atrakcji.

Sądząc po buziach maluchów, ten bal na długo pozostanie w ich pamięci.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie w organizacji balu.


Images: szlachcice 1.jpg


Images: IMG_0580disc3.JPG


herodiada

Dzisiaj, 11.01.2018 roku, odbyło się drugie spotkanie w ramach Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych Herodiada 2018. Na chwilę mogliśmy znów poczuć magię świat Bożego Narodzenia.

W bystrzyckim spotkaniu wzięło udział 5 zespołów: maluchy z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy, uczniowie ze szkół podstawowych: w Bystrzycy, Marcinkowic, Ścinawy Polskiej oraz z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i otrzymali dyplomy. Komisja konkursowa przyznała również 2 wyróżnienia za osobowość sceniczną, w tym dla naszego Mikołaja Szatkowskiego z klasy IV a. Grupę przygotowała Pani Alicja Bronowicka.

Gratulujemy!

 

Images: podsumowanie 015.jpg

 

podsumowanie projektów edukacyjnych

22 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie dwóch projektów edukacyjnych. Pierwszy projekt pt. "Jak przeżyć Święta i przywitać Nowy Rok zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju?" przypomniał nam najważniejsze kwestie dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju oraz zwrócił uwagę na zagrożenia związne z używaniem fajerwerków. Drugi projekt pt. "Bald ist Weihnachten, Christmas is coming" także wprowadził nas w atmosferę Świąt. W czasie podsumowania projektu wysłuchaliśmy kilku kolęd w języku niemieckim i angielskim oraz dowiedzieliśmy się paru ciekawostek związanych z obchodami Świat Bożego Narodzenia w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Dodatkową atrakcją była degustacja dań świątecznych z tych krajów.

Images: podsumowanie 015.jpg

zbiórka dla Doroty Sobczak

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO ZORGANIZOWANEJ W NASZEJ SZKOLE ZBIÓRKI PIENIĘDZY DLA PANI DOROTY SOBCZAK!
DZIĘKI WAM UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ 979,07 ZŁ!!!
koło wolontariatu
Images: podsumowanie 015.jpg
komisyjne liczenie pieniędzy zebranych w naszej szkole dla pani Doroty:)
Wygenerowano w sekund: 0.04
2,042,242 Unikalnych wizyt